Kurs motorowodny Zegrze

Zegrze to wyjątkowe miejsce dla miłośników sportów motorowodnych. Dysponuje ono pięknym jeziorem, które ma ponad 15 km długości i 2 km szerokości. To idealne miejsce do spędzania czasu wolego oraz uprawiania sportów wodnych. Wybierając się na weekend nad Zalew Zegrzyński warto pomyśleć o rozszerzeniu swoich umiejętności i uzyskaniu patentu sternika motorowodnego zegrze. Według przepisów prawa polskiego, aby pływać łodzią (lub skuterem) o napędzie mechanicznym większym niż 10kW (ok 13,6 KM) trzeba posiadać uprawnienia sternika motorowodnego. Dobra informacja jest taka, że taki patent uprawnia do pływania łodziami bez ograniczenia mocy i to nie tylko na terenie Polski, ale też za granicą.  Dzięki zdobytym na kursie motorowodnym nad Zegrzem uprawnieniom odkryjesz zupełnie nowy świat, otworzą się przed Tobą nieznane dotąd pola eksploracji. Wybierasz się na wakacje do Chorwacji? Świetnie! Mając patent możesz wypożyczyć łódź motorową i zwiedzać niedostępne dotąd wysepki okalające wybrzeże. A może chcesz poszaleć po Bałtyku? Na każdej plaży aż roi się od wypożyczalni skuterów i innych jednostek pływających. Weekend nad Zalewem? Super! Mając niezbędne uprawnienia w mig odkryjesz, co chowa się za cyplem, zobaczysz jak z bliska wygląda tama w Dębem, zwiedzisz Rządzę, popłyniesz na lody do Serocka albo na rybę do Wierzbicy.

Kursy motorowodne nad Zegrzem to świetna okazja, aby rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć nowe doświadczenie. Jest to także idealny sposób na spędzenie wolnego czasu i odpoczynek od codziennych obowiązków. Oferta szkoleń nad Zegrzem jest wyjątkowo bogata dlatego też przed wyborem odpowiedniego miejsca, które faktycznie przygotuje nas do korzystania z dobroci akwenów wodnych i spełni w 100% nasze oczekiwania należy zwrócić uwagę na parę istotnych elementów. Po pierwsze, jak długo działa szkoła, w której chcemy robić uprawnienia motorowodne. Czy posiada doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę instruktorską? Jakie posiada zaplecze sprzętowe? Czy są stare, sfatygowane krypy czy też zadbany sprzęt? Kim są ludzie prowadzący szkołę? Jakie ma opinie? Czy wystawiane opinie są opiniami kursantów czy botów? Czy rzetelna szkoła motorowodna musi się reklamować w google? Odpowiedz sobie na te pytania i wybierz mądrze.

Najpierw jednak trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego warto wziąć udział w kursie na sternika motorowodnego? Jeśli wydaje Ci się, że pływanie motorówką, czy też skuterem  świetna rozrywka i relaks masz rację! Choć prawdą jest, że spędzanie czasu na łodzi może być świetnym sposobem na relaks, bycie sternikiem wiąże się również z ogromną odpowiedzialnością. Zanim zatem będziesz mógł przejąć kontrolę nad łodzią, musisz być świadomy swoich umiejętności i zagrożeń jakie niesie za sobą motorowodniactwo. Dzięki uczestnictwu w kursie motorowodnym zegrze masz szansę zdobyć niezbędną wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną.  W szkole motorowodni.com.pl poznasz doświadczonych instruktorów, którzy wiele lat spędzili pływając na różnych typach łodzi, po najróżniejszych akwenach. Dowiesz się wielu ciekawych rzeczy z zakresu meteorologii, nawigacji, locji (czyli oznakowania szlaków wodnych), ratownictwa, budowy jachtów, przepisów czy też napędów mechanicznych. Po intensywnym dniu wykładów czeka Cię szkolenie praktyczne podczas którego nauczysz się w jaki sposób skutecznie manewrować łodzią tak, by nie zrobić ani sobie ani nikomu innemu krzywdy. Miej na względzie, że woda to żywioł, a pogoda, szczególnie w lecie lubi szybko się zmieniać, w związku z czym trzeba mieć się na baczności. Oczywiście to także, a może przede wszystkim wyśmienita zabawa! Dlatego nie wahaj się ani chwili tylko zapisz się na kurs motorowodny. Spędź produktywny weekend nad Zalewem Zegrzyńskim i w doskonałej atmosferze zdobądź wiedzę i uprawnienia, które zostaną z Tobą na całe życie. Dzięki temu następne lato i kolejne wakacje będą niezapomniane. Uprawnień nigdy dosyć, a te uzyskane po kursie motorowodnym w motorowodni.com.pl na stopień sternik motorowodny zegrze z pewnością Ci się przydadzą!