Kurs SRC Szczecin

KURS RADIOOPERATORA SRC RYA W SZCZECINIE

Zapraszamy na kurs SRC RYA (Short Range Certificate) w Szczecinie.

Co oznaczają skróty SRC,VHF, DSC, UKF?

SRC – short range certificate

VHF – very high frequency

DSC – digital selective calling

UKF – ultra krótkie fale

Jak przebiega kurs radiooperatora SRC RYA w Szczecinie?

Szkolenie na radiooperatora SRC RYA w Szczecinie jest w niedużych grupach od 5 do 12 osób, trwa 7 godzin (nie uwzględniając przerw i egzaminu). Przed kursem 3 godziny powinieneś się samodzielnie pouczyć.

Szkolenie trwa jeden dzień, kończy się egzaminem SRC RYA (Royal Yachting Association).

Na kursie będziesz ćwiczył na prawdziwych radiotelefonach UKF znanych marek takich jak Raymarine, Standard Horizon, Icom.

Jakie uzyskam uprawnienia?

Radiooperator SRC RYA może obsługiwać radiotelefon VHF i inne urządzenia do łączności bliskiego zasięgu na jednostkach do 300 ton wyporności.

Czy kurs SRC jest niezbędny?

To zależy od tego czy jacht jest wyposażony w UKFkę. Jeśli na jednostce znajduje się radiotelefon morski to powinieneś mieć uprawnienia do jego obsługi, a generalnie na jachtach morskich powinien być telefon VHF.

Kurs SRC RYA online czy tradycyjny?

Jeśli dobrze znasz angielski to wersja online może być dobrą opcją dla Ciebie. Na kurs logujesz się kiedy masz na to czas i ćwiczysz na interaktywnej platformie RYA, a następnie indywidualnie umawiasz się na egzamin.

Czy dostanę materiały szkoleniowe?

Do kursu jest przewidziany podręcznik RYA VHF Handbook autorstwa Melanie Bartlett, który jest w cenie kursu. Napisany jest w języku angielskim.

Kto może uczestniczyć w kursie RYA SRC w Szczecinie?

Żeby dostać SRC RYA musisz: mieć ukończone 16 lat, wziąć udział w kursie SRC RYA w Szczecinie organizowanym przez autoryzowaną szkołę RYA Training Centre (stacjonarnym lub online), dać 1 zdjęcie paszportowe/dowodowe/legitymacyjne, wpłacić 60 funtów (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu) – najlepiej dokonać płatności i wydrukować opłacony wniosek przez stronę RYA www.rya.org.uk

Jak zarezerwować miejsce na kursie radiooperatora w Szczecinie?

– dokonać zgłoszenia przez naszą stronę internetową

– dokonać wpłaty w ustalonym terminie

– osoby niepełnoletnie powinny przedstawić zgodę rodziców

Jak przebiega egzamin RYA SRC?

Egzamin na SRC RYA w Szczecinie odbywa się bezpośrednio po kursie – składa się z testu z wiedzy uzyskanej w czasie kursu oraz części praktycznej np. zgłoszenie do portu, umiejętności użycia najważniejszych funkcji radiotelefonu, wezwanie pomocy.

W jakim miejscu odbywa się szkolenie?

Kurs radiooperatora SRC RYA odbywa się w Szczecinie Dąbie, w Centrum Żeglarskim przy ul. Przestrzennej 21 w Szczecinie i jest prowadzony przez autoryzowane RYA Training Centre.

Czy SRC RYA jest akceptowane w Polsce i na świecie?

Świadectwo jest wydawane przez biuro RYA, wysyłane z Wielkiej Brytanii, a uznawane jest na całym świecie (w Polsce również). W przeciwieństwie do SRC ISSA, który nie jest dokumentem i nie daje uprawnień do obsługi radiotelefonu VHF z DSC.

Ile czasu trwa wydanie certyfikatu SRC RYA?

Czas wydania dokumentu to około 10-12 tygodni. Po pozytywnie zaliczonym egzaminie egzaminator może wydać tymczasowe zaświadczenie o zdanym egzaminie, jednak urzędowym dokumentem jest certyfikat z Wielkiej Brytanii wydawany przez biuro RYA.

Jaki jest koszt kursu SRC RYA, egzaminu i wydania patentu?

Koszt kursu SRC RYA to 450 zł. Cena kursu radiooperatora SRC RYA uwzględnia książkę.

CENA EGZAMINU i WYDANIA CERTYFIKATU SRC TYA TO 70 GBP (funtów) – najlepiej zarejestrować się online przez stronę www.rya.org.uk , można też wpłacić równowartość tej kwoty w złotówkach wg kursu kantorowego na kursie. Prosimy o przyniesienie zdjęcia w wymiarach 3,5×4,5cm, które będzie wykorzystane na dokumencie.