Kursy SRC

Zapraszamy na kurs radiooperatora SRC do Luna-jachting. Szkolenia z obsługi radiotelefonów morskich VHF z DSC organizujemy głównie w województwie Wielkopolskim i Zachodniopomorskim. Nasze kursy SRC trwają 1 dzień i kończą się egzaminem bezpośrednio po szkoleniu. Zapewniamy nowoczesne UKFki takich firm jak Standard Horizon, Icom, Garmin, Raymarine. Zobaczysz również jak działa EPIRB czyli Emergency Positioning Indicating Radio Beacon.

Przed kursem powinieneś opanować alfabet fonetyczny: Alfa, Bravo, Charlie, Delta…, Zulu . Chociaż w trakcie kursu tłumaczymy wszystko od początku dobrze już przed kursem zapoznać się z procedurami awaryjnymi i opanować podstawy komunikacji w języku angielskim, który jest niezbędny dla samodzielnych kapitanów i operatorów urządzeń radiowych.

Propagujemy standardy Royal Yachting Association – znanej na całym świecie brytyjskiej organizacji żeglarskiej, której kursy SRC RYA to powszechnie rozpoznawalny i uznany światowy standard. Nie mylcie tych szkolenie z certyfikatami SRC ISSA, które nie dają uprawnień do obsługi urządzeń radiowych, co potwierdzają informacje opublikowane na stronach Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Urzędów Morskich.

Dzięki uzyskanym z nami uprawnieniom radiooperatora SRC RYA będziesz mógł pływać po morzach i oceanach, zdobędziesz niezbędną wiedzę do samodzielnego posługiwania się radiotelefonem morskim i w sytuacji kryzysowej będziesz wiedział jak wezwać pomoc, jak się zachować, kiedy ktoś inny będzie potrzebował pomocy oraz w jaki sposób takiej pomocy w podstawowym zakresie udzielić.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2