Kursy żeglarskie

Luna-jachting od lat organizuje szkolenia żeglarskie w Wielkopolsce, kursy żeglarskie w Województwie Zachodniopomorskim oraz kursy na patent żeglarza jachtowego w województwie lubuskim.

Uprawnienia żeglarskie w polskim systemie prawnym to: patent żeglarza jachtowego, patent jachtowego sternika morskiego oraz patent kapitana jachtowego. Jeśli rozpoczynasz przygodę żeglarską lub interesuje Cię możliwość samodzielnego wynajęcia żaglówki na śródlądziu to zapisz się na patent żeglarza jachtowego, który uprawnia do bycia sternikiem jachtów żaglowych śródlądowych. Obecnie żeglarz jachtowy ma większe uprawnienia niż kiedyś sternik jachtowy (stopnia sternika jachtowego PZŻ już nie ma).

Podstawowy patent żeglarza jachtowego wydawanego przez Polski Związek Żeglarski uprawnia do prowadzenia wszystkich żaglówek (jachtów żaglowych) na wodach śródlądowych. Żeglarz jachtowy może także prowadzić jachty do 12 metrów długości po wodach morskich do 2 mil od linii brzegu.

Do naszych szkoleń żeglarskich zapewniamy książkę i bazy pytań, a także wykłady i zajęcia z instruktorem często w formule przez internet.

Po naszym szkoleniu żeglarskim będziesz mógł wyczarterować żaglówkę m.in. na Kiekrzu (Jeziorze Kierskim) w Poznaniu lub na Jeziorze Dąbie w Szczecinie. Albo też wynająć jacht na Mazurach np. na Wielkich Jeziorach Mazurskich lub na Zalewie Szczecińskim i popłynąć w rejs np. do Lubczyny, Trzebieży czy też Stepnicy.

Dla tych co będą chcieli pójść dalej mamy bogatą ofertę rejsów morskich i kursów jachtowego sternika morskiego. Do tego patentu potrzeba 200 godzin stażu morskiego, który możesz uzyskać razem z nami.

Uzyskaj patent żeglarski z Luna-jachting. Zapisz się na kurs żeglarski w naszej szkole żeglarskiej

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3